Menu
Tablet menu
Konjiški dnevi 2017 Konjiški dnevi 2017 Oblikovanje: Littera, Borut Brumec

Konjiški dnevi 2017

Pričenjajo se Konjiški dnevi 2017. Letos bodo posvečeni praznovanju 550-letnice Gostilne Gastuž (1467), najstarejše še delujoče gostilne na Slovenskem, ki se ponaša tudi z naslovom Gostilna Slovenija in je nepogrešljivi del nekdanjega samostana, Žičke kartuzije, od leta 2015 razglašene za spomenik državnega pomena. Vse do občinskega praznika 30. junija se bo na različnih lokacijah naše občine zvrstilo skoraj 60 dogodkov, ki bodo na ogled postavili vse tisto, kar Konjičani počnemo skozi leto, za kar si prizadevamo in za kar živimo.

Pestra paleta kulturnih, izobraževalnih, športnih, kulinaričnih in drugih dogodkov, s katerimi bodo postregli Konjiški dnevi 2017, bo zanimiva tako za domačine kot tudi za obiskovalce, saj bo ponudila izjemno široke možnosti za kakovostno preživljanje prostega časa, pričarala utrip kraja, kakršnega soustvarjamo občani ter omogočila prijetna druženja.

Kolesarje bomo pozdravili na 24. Kolesarski dirki po Sloveniji - najodmevnejšem kolesarskem dogodku pri nas, se družili z »naj mladimi« naše občine, z učenci in dijaki zaključili šolsko leto ter se poveselili na 20-letni Radia Rogla v mestnem jedru, se družili z najmlajšimi na otroškem »ŽIV-ŽAV-u«, z gozdarji raziskovali gozdove, odkrivali skrivnosti zdravega načina življenja, s skavti tekli po slikovitih gričih, počastili dan državnosti, se družili s podjetniki, obujali spomine na stare tradicije naših prednikov in skupaj pozdravili poletje.

Konjiške dni bo letos pospremila tudi izdaja biltena o dveletnem obdobju večjih občinskih projektov in investicij ter povsem nova spletna stran Občine Slovenske Konjice. Svečano pa jih bomo zaključili s Svečano sejo občinskega sveta v četrtek, 30. 6., ob 19. uri, v Domu kulture Slovenske Konjice. Na svečani seji bodo podeljeni tudi občinski grbi, nagrada občine in nagrada župana.

Celoten program Konjiških dni 2017 najdete na spletni strani Občine Slovenske Konjice.

Praznujmo skupaj!

Oceni ta predmet
(0 glasovi)
Prijavite se za komentiranje
nazaj na vrh
  1. Novo
  2. Povezave
Poletna doživetja v Destinaciji Rogla-Pohorje
Žička kartuzija odpira vrata in okna
5. Konjiški maraton
4. Konjiški maraton
Konjice imajo srce
Biograd na Moru praznoval občinski praznik
Trgatev potomk najstarejše trte na svetu tudi na Konjiškem
Uradno odprtje Dnevov evropske kulturne dediščine
3. Konjiški mali maraton
Naznanitev trgatve 2016
Naznanitev trgatve 2015
Srečanje ob 500-letnici slovenskega kmečkega upora 1515
 V2
 efs
« June 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Iskanje po strani

Style I Style II Style III